Kvety pre Ľubku... blog o pekných veciach okolo nás ...

Marie Rottrová

Publikované 09.11.2016 v 07:45 v kategórii Kvety, prečítané: 83x

Lady Soul, prichádza na Slovensko.

Marie Rottrová oslavuje 75. narodeniny

Bratislava 9. novembra (TASR) - Česká speváčka Marie Rottrová, ktorú skalní fanúšikovia s obľubou volajú aj Lady Soul, prichádza na Slovensko. Na jesennom turné s kapelou Neřež sa predstaví 9. novembra v Dome umenia v Košiciach a 10. novembra v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. Pre veľký záujem zo strany fanúšikov sa speváčka rozhodla pridať špeciálny Vianočný galakoncert. Ten sa uskutoční 12. decembra v bratislavskej Hant Aréne.

Vianočný koncert, ktorý zavŕši Rottrovej tohtoročné slovenské turné, bude výnimočný aj tým, že preň pricestuje do Bratislavy viacero jej kolegov – herec Jiří Bartoška, súbor Hradišťan pod vedením Jiřího Pavlicu, speváci Jaroslav Wykrent, Petr Němec a Magdaléna Urbanová.


Marie Rottrová, ktorá 13. novembra oslávi 75. narodeniny, patrí dodnes k najobľúbenejším českým speváčkam. V roku 1968 začala jej spolupráca so skupinou Flamingo, ktorá na začiatku 70. rokov zmenila názov na Plameňáci, spievala s ňou až do roku 1988. V roku 1968 jej v Supraphone vyšiel prvý singel s pesničkami Paroloď a Jsi jen blud. V roku 1970 vyšla prvá LP platňa Marie Rottrová/Flamingo, z ktorej je pesnička Opatruj svých sedmnáct. V roku 1972 vyšla druhá LP platňa s názvom Marie Rottrová.

Popri hudobnej kariére sa vydala i na dráhu televíznu a hereckú. Zažiarila v slovenskom muzikálovom filme Neberte nám princeznú. Úspech zožala jej 22-dielna televízna relácia Divadélko pod věží, kam si pozývala zaujímavých hostí z rôznych oblastí verejného života.
V roku 1997 vydala album Vánoční čas, ktorý získal zlatú platňu. Rok 2001 priniesol album Podívej, za ktorý si na konto pripísala platinovú platňu. O dva roky neskôr vyšiel exkluzívny výber Všechno nejlepší, za ktorý dostala 2-krát platinovú platňu za viac než 40.000 predaných nosičov. V roku 2004 vydala album duet s názvom Ty a já. Presne o rok vyšlo pokračovanie úspešného výberu Všechno nejlepší 2, ktoré bolo ocenené zlatou platňou. V roku 2008 vydala premiérové DVD Marie Rottrové Tisíc tváří lásky, rok nato Stopy a v roku 2010 ďalší výber hitov s názvom Osud mi Tě přál. V roku 2011 vyšla Zlatá kolekce 1968-2010 a v tom istom roku aj komplet Co mám, to dám. Medzi nezabudnuteľné hity speváčky patria piesne Kůň bílý, Řeka lásky, Měli jsme se potkat dřív, To nic, Lásko, Markétka, Lásko, voníš deštěm, Střapatá nohatá, Skořápky ořechů či Ten vůz už jel. Viaceré z nich zaznejú aj na koncertoch, na ktorých speváčku sprevádza skupina Neřež.

Zdroje:
www.youtube.com
http://www.teraz.sk/kultura/marie-rottrova-oslavuje-75-narodeniny/226925-clanok.html

Na porovnanie - originál s textom